Γιορτές

΄΄Το κοριτσάκι με τα σπίρτα΄΄

Με το γνωστό παραμύθι ΄΄Το κοριτσάκι με τα σπίρτα΄΄ του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν, κλείσαμε φέτος τη χρονιά στο σχολείο μας. Διασκευασμένο, με αφήγηση και διαλόγους, για να ταιριάξει στους μικρούς μας μαθητές/τριες. Επενδυμένο με μουσικές μελωδίες που συγκίνησαν και απέδωσαν θαυμάσια τη θλιβερή ιστορία του μικρού κοριτσιού καθώς και το μήνυμα αγάπης που μας άφησε το τέλος της ιστορίας.

Ένα έργο μελαγχολικό και συνάμα τόσο αληθινό!

Ένα παραμύθι διαχρονικό που ευαισθητοποιεί μικρούς και μεγάλους να δείξουν αγάπη και συμπόνια σε όσους έχουν ανάγκη!

Ευχαριστούμε θερμά, τους μαθητές/τριες των μεγάλων τάξεων του σχολείου μας, για την πολύτιμη βοήθεια τους, με τη συμμετοχή τους, στη θεατρική μας παράσταση. Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι δασκάλες των Α΄-Β΄ τάξεων, κ.Σαρακατσιάνου Γεωργία και κ.Πατοπούλου Ελένη.

Και φυσικά, όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, μάς επισκέφθηκε ο Αϊ-Βασίλης με τα δώρα του!!!

Η πρωτοβουλία είναι του Συλλόγου Γονέων κι Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Και του χρόνου με υγεία και αγάπη